FC Hradec Králové je fotbalovým klubem, který sídlí v metropoli východních Čech, Hradci Králové. Za největší úspechy klubu bychom mohli považovat sezonu 1959/1960, kdy Votrokům, jak se také hradeckým přezdívá, podařilo vyhrát československou ligu a sezonu v letech 1994/1995, kdy se jim podařil vyhrát pohár ČMFS.

FC Hradec Králové sídlí na poměrně starém stadioně Pod lízátky, který má celkovou kapaciu 7000 míst k sezení. Pod lízátky se mu říká proto, neboť světla, která míří na hrací plochu vypadají jako obří lízátka. V současné době se otrokům určitě nedaří tak, jak by si představovali.

Momentálně (desáté kolo) se nachází na třináctém místě, avšak pozor, o toto místo se dělí s Příbramí a Českými Budějovicemi, takže se zároveň nachází na místě patnáctém, které je místem sestupovým. Na třináctém místě se nachází jen kvůli skóre. Pokud jde o fanoušky Hradce, tak ti na druhou stranu na české fanouškovské scéne prezentují poslední dobou opravdu velice dobře a zaznamenali veliký pokrok. Každý domácí zápas žene své hráče do boje poměrně početný kotel a ani výjezdy hradečáků nejsou vůbec marné. Na české poměry se tedy jedná o dobrý nadstandard.