FC Viktoria Plzeň je českým fotbalovým týmem, který sídlí ve městě Plzeň. V současné době hrají Viktoriáni první nejvyšší českou fotbalovou ligu. Svůj první ligový titul získala Viktorka v sezoně 2010/2011, což ji samozřejmě katapultovalo do pohárové Evropy.

Prvním soupeřem Viktorky v Evropě byl mistr z arménie FC Pjunk, kterého však Viktorka hravě přejela. Dalším soupeřem Viktorky ve třetím předkole se stal mistr z Norska Rosenborg BK, kterého Viktorka však také porazila a tímto si zajistila evropský podzim, neboť postoupila do čtvrtého předkola Ligy Mistrů. Což znamená, že kdyby v dalším kole vypadal, tak si stejně zahraje Evropskou ligu.

Každopádně ve čtvrtém předkole Lig mistrů čekal na Viktorku zkušený mistr z Dánska FC Kodaň, který měl být v utkání velikým favoritem. Viktorka však v dánsku vyhrála 3:1 a již bylo v podstatě rozhodnuto o tom, že postupuje do základních skupin Ligy Mistrů. Dalo by se říct, že los základních skupin nebyl pro Viktorku moc příznivý. Viktorka se ve skupine sešla s Barcelonou, AC Milán a BATE Borisovem. Asi nikdo nečekal, že se Viktorka umístí na prvních dvou místech, avšak tajně se doufalo, že si zajistí třetí místo, což Viktorka s přehledem zvládla a pokračovala do Evropské ligy, kde vypadla až s německým Schalke 04.